Logo NZ

Jeszcze przed chwilą byliśmy na etapie ledwie mglistych rozmyślań o kolejnej wyprawie, a już w następnej wszystko zaczęło się szybko krystalizować i oto on, ciąg dalszy naszych peregrynacji pod sztandarem Sir Pawła Edmunda Strzeleckiego :)

Żeby nie powtarzać tu pełnej informacji kto, co i w jakim celu, stworzyliśmy oficjalną podstronę, którą możecie znaleźć w górnym menu /lub klikając tutaj/.

Relacja będzie pojawiała się tutaj i na oficjalnej stronie na Facebooku (link jest też po prawej).

Tytułem wstępu napiszę tylko, że podróż do Nowej Zelandii jest kolejną wyprawą, wchodzącą w skład projektu podróżniczego STRZELECKI WORLD ODYSSEY. Sam projekt zaś jest kontynuacją większego przedsięwzięcia, któremu patronuje National Geographic Traveler. Jego celem jest popularyzacja osiągnięć Pawła Edmunda Strzeleckiego ? wybitnego podróżnika, geologa, filantropa, członka rzeczywistego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie, odkrywcy Góry Kościuszki i autora największego dzieła o Australii pt. ?Fizyczny Opis Nowej Południowej Walii i Ziemi Van Diemena?.

Nasz projekt polega na organizowaniu wypraw po świecie do tych miejsc na wszystkich kontynentach, gdzie Strzelecki prowadził swoje badania, dokonywał wielkich odkryć lub choćby postawił stopę. Jest to dla nas szczególnego rodzaju przygoda i misja, ponieważ Paweł Edmund był krewnym Norberta.

Większość z Was zapewne już to wszystko wie, a osoby odwiedzające nas po raz pierwszy serdecznie witamy i zapraszamy do naszej przygody.